Wykaz osobowy Samodzielnej Grupy AK PWB/17/S

SAMODZIELNA GRUPA AK PWB/17/S

 

Chyżyński Mieczysław „Pełka”, major - dowódca grupy, komendant obrony PWPW

Bańkowski Jan „Kajtek”, strzelec

Benirowska Maria „Malinowska”, sekcja gospodarcza

Bereziecki Kazimierz „Bacik”, strzelec

Bereziecki Mieczysław, łącznik

Bernaciński Piotr, sierżant

Berndt Janusz „Longinus”, „Witold”, podoficer aprowizacyjny nie ustalonego stopnia

Biliński Leszek „Bill”, łącznik-strzelec

Bocian Jadwiga, łączniczka

Boczar Mieczysław „Dembowski”, porucznik

Brauła Henryk, strzelec, strażak

Bulder Edward „Długi”, podoficer nie ustalonego stopnia

Chabros Henryk, łącznik

Ciesielski Władysław „Inżynier”, wachmistrz

Czech (Wisłocka) Halina „Hawajka”, „Lilka”, sanitariuszka

Daraszkiewicz Antoni „Zalewski”, plutonowy

Drewiszewski (Drewiczewski) Czesław „Derwisz”, kapral, starszy sanitariusz

Dutczyński Mieczysław „Stecki”, podporucznik

Falski Brunon „Hugo”, starszy strzelec

Firlej Janina, starsza sanitariuszka

Gajda Janina „Ewa”, sanitariuszka

Gąsania Stefan „Ramzes”, plutonowy

Godzwon Władysław „Gozdawa”, „Skiba”, porucznik

Gogół Leokadia „Loda”, starsza felczerka

Grabowski Stanisław, podoficer nie ustalonego stopnia

Grodecki Leszek „Lis”, kapral

Grzegorzewski Adolf „Adek”, podoficer nie ustalonego stopnia

Hardejewicz Czesław „Wichura”, starszy sierżant

Hys Roman, podoficer

Idzikowski Aleksander „Dzik”, łącznik

Idzikowski Antoni, sekcja gospodarcza

Jakoniuk (Małaczyńska) Zofia „Tola”, sanitariuszka

Jaźwic Jan „Duży”, strzelec

Jóźwik Kazimierz „Wierny”, plutonowy

Jurkowski Aleksander, sekcja techniczna

Jurkowski Jerzy „Tasiemka”, plutonowy podchorąży

Kaczyński Jan, oficer nie ustalonego stopnia

Kaufmann Bogusław „Bogiel”, kapral

Kaufmann Robert „Woda”, sierżant - szef sekcji technicznej

Kawczyński Ryszard „Spokojny”, strzelec

Kleczewski Jan „Bartek”, łącznik

Klimkiewicz Wacław „Czarny”, kapral

Kołowski Jan, starszy wachmistrz, strażak

Korneć Stefan „Żeglarz”, strzelec, strażak

Kosiarek Kazimiera, sekcja gospodarcza

Kowalczyk Stanisław „Juliusz”, kapral

Kowalska (Domańska) Maria „Cecylia”, sanitariuszka

Kowalski Antoni, komendant schronu PWPW

Kowalski Jerzy „Jur”, strzelec, strażak

Koziańska (Niwińska) Wanda „Wanda”, łączniczka

Kucharski Jerzy „Gryf”, strzelec

Kuklińska Anna „Kozaczek”, sanitariuszka

Kulesza Juliusz „Julek”, łącznik-strzelec

Lech Czesław „Biały”, porucznik (pośmiertnie kapitan) - zastępca dowódcy grupy

Malinowski Konstanty, sekcja techniczna

Malski Janusz, strzelec

Marchel Roman „Rom”, kapral

Medwedowski Józef „Kazimierz”, plutonowy

Medwedowski Mieczysław „Jur”, łącznik

Michalski Zbigniew „Piszczel”, strzelec

Mijas Stanisław „Pingwin”, sierżant

Morawska Irena „Renia”, sanitariuszka

Mróz Lucjan „Sokół”, strzelec

Neumann Józef „Kornel”, porucznik

Nieciecki Zygmunt „Sigis”, plutonowy podchorąży, strażak

Niewiarowska Stanisława „Lola”, łączniczka

Nowacka (Wróblewska) Krystyna „Kinga”, łączniczka

Nowacka (Szyndler) Maria „Gabriela”, starsza sanitariuszka

Nowakowski Ludwik, łącznik

Nowakowski Stanisław „Snop”, porucznik (pośmiertnie kapitan) - adiutant dowódcy grupy

Ogulewicz Władysław, podporucznik

Osuchowski Tadeusz „Powała”, podporucznik czasu wojny

Owczarek Stanisław „Chmura”, „Zagłoba”, podoficer sekcji technicznej nie ustalonego stopnia

Pełkowski Leopold „Mały”, strzelec

Petrynowska Hanna „Rana”, lekarz - szef sanitarny grupy

Pietraszek Wacław, kapral

Płodzik Stanisław, sekcja techniczna

Pretkiel Jan, inżynier - kierownik produkcji uzbrojenia

Puchalski Jan Lech „Jaskółka”, strzelec

Putkowska (Gawrońska) Janina Barbara „Zośka”, sanitariuszka

Reingruber Henryk „Rudolf”, plutonowy

Rożański Jerzy, łącznik

Rusiecki Eugeniusz „Rawicz”, „Niedźwiedź”, porucznik (podpułkownik pożarnictwa) - komendant straży pożarnej

Rybak Jerzy „Wujek”, podoficer nieustalonego stopnia

Skielc Andrzej „Rokita”, strzelec

Skórzewska Wanda, sanitariuszka

Sobiech Mikołaj, podoficer nieustalonego stopnia

Sott Władysław, kapral, strażak

Staniszewska Danuta „Danuta”, łączniczka

Stankiewicz Andrzej „Granit”, starszy strzelec

Straszyński Ludwik

Styrna Tadeusz „Szkwał”, podporucznik

Szatkowski (Szadkowski) Stanisław - szef sekcji gospodarczej

Szelągowski Zdzisław, strzelec

Szpecht Jerzy „Kotwicz”, strzelec

Sztora Tadeusz „Bohun”, „Pchełka”, strzelec

Szybowska (Uryn) Halina „Krystyna”, sanitariuszka

Szymczak (Mikuła) Marta „Murzynek”, sanitariuszka

Szymczak Mieczysław, strzelec, strażak

Szynal Marcin „Klucz”, kapral

Tiwołowicz Aleksander „Alosza”, major - kwatermistrz grupy

Tołłoczko Józef, kapitan

Tołłoczko (Pawelska) Wanda „Wanda”, sanitariuszka

Ulrych Zbigniew, strzelec, strażak

Wieczyński Leonard „Mączka”, kapral podchorąży

Wierzbicka (Świszcz) Irena „Elka”, sanitariuszka

Wierzbicki Kazimierz „Kieł”, kapral podchorąży

Wierzbicki Ludwik „Judym”, kapitan, lekarz

Wierzbicki Stanisław „Pantera”, kapral podchorąży

Wiśniewska Zofia, sanitariuszka

Wiśniewski Jerzy „Sewer”, kapral

Witeński Władysław „Bajgieł”, strzelec

Wochtmann Henryk „Miś”, podporucznik

Wojtulewicz Eugeniusz „Rozłóg”, podporucznik

Zaranek Wiktoria „Szczypiorek”, sekcja gospodarcza

Zjawiński Zygmunt, wachmistrz podchorąży

Żach Katarzyna, sekcja gospodarcza

NN. „Treblinka”, łącznik

 

Źródło - Juliusz Kulesza: W murach Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych (konspiracja i Powstanie Warszawskie), Warszawa 2003